Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dla dzieci i młodzieży

W ofercie Klubu Przewóz można znaleźć zajęcia i ćwiczenia edukacyjne, integracyjne i rozwojowe. Dla maluchów powyżej 3. roku życia organizujemy m.in. indywidualne zajęcia z logopedą i zajęcia taneczne. W podziale na grupy wiekowe, raz w tygodniu, dzieci mogą wziąć udział w lekcjach baletu.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają do wyboru zajęcia artystyczne, warsztaty teatralne czy rękodzielnicze. Zajęcia ruchowe obejmują zumbę dla dzieci, taniec hip hopowy, a zdolności muzyczne można rozwijać podczas lekcji śpiewu i emisji głosu oraz nauki gry na wybranych instrumentach.

Klub oferuje szeroki wybór zajęć edukacyjnych – od nauki języków obcych, poprzez szlifowanie wiedzy z przedmiotów ścisłych, aż po różnorodne warsztaty: filmowe, krawieckie, kulinarne czy nawet stolarskie.

W Klubie działa też sekcja ju-jitsu dla początkujących, średniozaawansowanych i championów. Można również zapisać się na rowerowe wycieczki!

Dla rodzin

Do udziału w aktywnościach organizowanych w Klubie Przewóz serdecznie zapraszamy również rodziny, które mogą skorzystać z wielu elementów naszej oferty na preferencyjnych warunkach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Opłaty za udział w zajęciach można dokonać w dogodny sposób, płacąc za miesiąc, semestr lub za rok.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Dla osób dorosłych Klub Przewóz przygotował zajęcia rekreacyjne oraz edukacyjne. Chcący zadbać o dobrą kondycję mają do wyboru fitness, pilates, jogę i zumbę.

Od 2019 roku Klub Przewóz może pochwalić się własną grupą muzyczną Orkiestrą Dętą Przewóz. Grupa jest otwarta na każdego, bez względu na wiek i umiejętności. Mile widziani są zarówno ci, którzy potrafią grać na instrumentach, jak i ci, którzy chcą tę sztukę opanować razem z orkiestrą.

Seniorów zainteresowanych zajęciami zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę Podgórze w Kulturze Centrum Kultury Podgórza. Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.